KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Sidenmålningar 10036087
*
nr 1003 6087
Sidenmålningar
5 st, Kina, 23x17
Utrop:
1.000 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
söndag 20 december 2015
kl 20:50:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/12 13:10:05
1
100 kr
20/12 20:07:53
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt sidenmålningar vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:02
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25
*
Sidenmålningar
nr 1003 6087
Sidenmålningar
5 st, Kina, 23x17
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
söndag 20 december 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/12 13:10:05 | 1 | 100 kr |
20/12 20:07:53 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt sidenmålningar vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:02 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25